ROSETEDDY.SK

Magazín o vás pre vás

Rozhovor s Petrou Nádaskou

sep 9, 2020 | Rozhovory, Šport

Pred niečo vyše týždňom sme zverejnili rozhovor s vedúcim ženského tímu ŠK 2011 Pečeňady a dnes máme pre vás ďalší. Tentokrát sme pre vás vyspovedali samotnú hráčku z tohto novovzniknutého tímu – Petru Nádaskú. Peťka je 18-ročná krajná obrankyňa, ktorá sa dokonca ocitla medzi náhradníčkami v reprezentačnej nominácii. No nielen to. Petra je talentovaná futbalová freestylerka. Jej obdivuhodné triky s loptou si môžete pozrieť na jej Instagrame 5ka_fs. Je taktiež ambasádorkou Fotbalistky, stránky, ktorá podporuje a motivuje mladé futbalové talenty. Fotbalistka má taktiež internetový obchod s vlastným merchom. Okrem toho je to naozaj milé dievča. Presvedčte sa sami.

Na začiatok by si sa nám mohla trošku predstaviť. Na akom poste hrávaš?

Petra: Hrávam stále na pravom kraji obrany, zohrávam sa s tímom lebo som s nimi veľmi krátko. Predtým som hrávala v juniorke Spartaka. Skôr než som sa dostala na kraj obrany, tak som vystriedala aj bránku, kde som bola skoro 2 roky. Každý post som si vyskúšala, hlavne stred a kraj. No post brankárky bol tiež úspešnou časťou mojej „kariéry“. V roku 2017 som sa dokonca stala andelským talentom mesiaca február.

Aké sú tvoje ciele? Či už futbalové alebo osobné, ak sa môžem spýtať.

Petra: Keď som bola mladšia, bolo mojim cieľom hrať v reprezentácii, čo sa mi aj skoro podarilo. Bola som na nominačke medzi náhradníčkami. A taktiež hrávať v zahraničí. Ale čím som staršia, tak sa moje priority trošku menia. Viac sa sústredím na školu a učenie. Chcem študovať medicínu, v čom sa stále hľadám. Momentálne je môj hlavný ciel baviť sa futbalom, pretože možno budem musieť kvôli škole od futbalu trosku upustiť…ale úplne sa to nedá, milujem tú hru! Preto som sa stala aj trénerkou, chcem ukázať deťom, že futbal je zábava. Vďaka futbalu som spoznala veľa ľudí, kamarátov a som veľmi za nich vďačná. Samozrejme medzi moje priority patrí aj pohyb, ktorý je veľmi dôležitý pre naše zdravie. Vo voľnom čase sem tam si požonglujem s loptou (freestyle futbal), ale čím som staršia, tak toho času je nejako menej. Avšak je dôležité si spraviť čas aj na seba, kamarátov a spolužiakov, ktorí mi častokrát vyčítali, že s nimi nechodím von kvôli futbalu. No vždy ma prišli povzbudiť na zápas, keď sa im dalo, za čo som im veľmi vďačná.

Roseteddy.sk - Petra Nádaská 2
Petre freestyle naozaj ide

Rozumieš si s babami v kabíne?

Petra: Ako som už spomínala futbal má byť o zábave a kolektíve. So spoluhráčkami si veľmi rozumiem, sú to super baby. Každá je niečím iným výnimočná. Každá máme svoje povinnosti…prácu alebo brigádu, školu, rodinu a starosti, no sme jeden tím a navzájom si pomáhame. Sme ako jedna veľká rodina, na čele ktorej je náš tréner, vedúci a všetci, ktorí sa o nás v Pečeňadoch starajú, aby nám nič nechýbalo.

Viem, že sú to ešte len 2 mesiace, čo vyšlo vyjadrenie na stránke OZ Spartakovské ženy o odchode hráčok z klubu. Ako hodnotíš odchod do Pečeniad s odstupom času? Bol to správny krok?

Petra: Na túto otázku sa mi ťažko odpovedá. V Trnave som strávila 5 krásnych rokov. Stretla som tam veľa ľudí, ktorí mi pomohli k tomu, aby som napredovala. Ale ako som už spomínala, chcem sa sústrediť viac na školu. Nie je to vôbec jednoduché skĺbiť školu, tréningy či už ako trénerka alebo hračka. Preto si vážim každého trénera, ktorý ma kedy trénoval, pretože vždy spravili niečo pre mňa na úkor svojho voľného času. Pravdou je, že zo Spartaka sa mi odchádzalo s ťažkým srdcom. Nebolo to vôbec ľahké, ako si to veľa ľudí myslí. Z celkom unáhleného rozhodnutia som tam, kde som dnes a som šťastná. Bolo veľa faktorov, pre ktoré som sa rozhodla odísť. Hlavne tých osobných. Pre mňa to bol hlavne čas. Futbalom sa chcem baviť. Keď som ešte ako hračka Trnavy trénovala so ženami, našla som novú chuť hrať futbal s tými dievčatami, s ktorými hrám aj teraz v Pečeňadoch. Povzbudzujeme sa a pomáhame si navzájom. Čo viac k tomu dodať… Som šťastná, že hrám s dievčatami, s ktorými ma futbal baví a mám si nimi aj čo povedať. Sú staršie a majú viac skúseností. Navyše sú mi vždy ochotné pomôcť.

Petra: Na záver by som chcela poďakovať aj dievčatám zo Spartaku, či už tým starším alebo mladším. Taktiež trénerom. Máme spolu pekné spomienky, na ktoré nikdy nezabudnem. S babami zo Spartaku udržiavame priateľské vzťahy. Myslím, že takéto rozhodnutia sú každého osobná vec a nemali by sme kvôli tomu robiť medzi sebou rozbroje. Rada ich prídem povzbudiť, keď budem mať čas a držím im v nasledujúcej sezóne palce.

Ďakujem ti krásne za rozhovor a prajem všetko dobré, ako v osobnom živote, tak aj vo futbalovej kariére.

Roseteddy.sk - Petra Nádaská 3
S trofejou na turnaji U19 v Rakúsku, ešte v drese Spartaka Trnava

Podarilo sa nám spraviť rozhovor aj s ďalšou futbalistkou Pečeniad. Už teraz sa môžete naň tešiť.

Adam Orihel

Podobné články

Prečítajte si