ROSETEDDY.SK

Magazín o vás pre vás

Kam sa podeli hráčky Spartaka Trnava?

aug 25, 2020 | Rozhovory, Šport

Sú to už takmer 2 mesiace, čo sme vás informovali o odchode 16 hráčok z prvoligového klubu FC Spartak Trnava. Čo sa ale stalo so ženami Bílych Andelov? Pred nejakým časom som sa dozvedel od jedného známeho z vedľajšej obce Pečeňady, že klub otvoril ženský tím. Následne som sa dozvedel, že ženy, ktoré odišli zo Spartaku sa presunuli práve do tejto obce. Oslovil som teda vedúceho ženského tímu ŠK 2011 Pečeňady, pána Romana Paveleka, či by mi nemohol odpovedať na niekoľko otázok a on mi ochotne vyhovel. Snažil som sa vybrať tie najdôležitejšie otázky, ktoré by vás mohli zaujímať. Dúfam, že sa vám bude rozhovor páčiť.

Kedy vznikol nápad založiť ženský tím v Pečeňadoch a prečo práve ŠK 2011 Pečeňady?

Roman: Ono to vzniklo tak nejak sporadicky. Určite ste zachytili na stránkach OZ Spartakovské ženy, kde sa písalo o odchode hráčok. Všade sa písalo o počte 16, momentálne ich je v kádri 20. Všetky sú alebo boli kmeňové hráčky Spartaka. Niektoré prestúpili na prvýkrát a niektoré prišli formou hosťovania. Vzniklo to tak, že Pečeňady chceli získať nového trénera mužov. Aby získali nový impulz do novej sezóny. Niekto im posunul informáciu, že jedným z kvalitných trénerov, ktorým je pán Igor Gažovič, je momentálne voľný. Nakoľko bol poslaný zo Spartaku preč, tak ho oslovili, či by nechcel trénovať mužský tím ŠK Pečeňady. Pán Gažovič sa rozhodoval, či ponuku prijať alebo nie. Padla tam potom myšlienka, že veľa hráčok odchádza zo Spartaka a či by nebolo možné v Pečeňadoch založiť aj ženský tím. Okamžite sa stretol výbor klubu ŠK Pečeňady a začali sa nad tým zamýšľať. Začalo ich to naozaj zaujímať. Až tak, že údajne nespali do rána. Behom 2 týždňov prišlo k tomu, že sa to ozrejmilo až do takej miery, že začali oslovovať hráčky, či by mali záujem hrať za ŠK Pečeňady. Keď si niektoré základné hráčky povedali, že by hrali za ŠK Pečeňady, s tým, že budú prihlásené do 2. slovenskej ligy. Doteraz pôsobili v 1. lige žien, ale začať sa musí od najnižšej súťaže.Tým pádom si vedenie ŠK Pečeňady povedalo, že to skúsia a začali sa nahadzovať prestupy hráčok.

Viem, že tu bola pred pár rokmi aj nejaká spolupráca s detským domovom Pečeňady…

Roman: Áno, OZ Spartakovské ženy vytváralo benefičné akcie. 2 roky sme tu boli na benefičnej akcii, čo sa týka detského domova Pečeňady. Nakoľko aj jedna hráčka, ktorá ale nie je momentálne v kádri, bola súčasťou detského domova v Pečeňadoch. Robili sme aj ďalšiu benefičnú akciu. V trnavskej nemocnici, kde sme na vianočné sviatky priniesli deťom darčeky.

Aké má vedenie klubu s tímom ciele? Sú tam aj nejaké postupové ambície?

Roman: Vedenie Pečeniad nepozná tento tím. Vie sa odraziť len od minulých výsledkov. Samozrejme v druhej lige, pokiaľ sú to prvoligové hráčky, mali by mať dosť vysoké ciele. Ale či sa budeme baviť o postupe, to je ťažko. Vieme, že SFZ má podmienky, za akých môže fungovať prvá alebo druhá liga žien. Teraz máme prechodové obdobie. To znamená, že máme čas na to, aby sme založili aj družstvo žiačok. V prípade, že by prišlo k tomu, že bude možné postúpiť do prvej ligy, tak v tom momente musíme mať družstvo junioriek, aj žiačok. Nemáme veľké oči. Ideme od zápasu k zápasu.

Roseteddy.sk - Ján Pavelek
Spoločná fotografia s pánom Pavelekom

Už keď sme sa bavili o vedení klubu… Odišli len baby zo Spartaku alebo aj niekto z vedenia?

Roman: Čo sa týka ženského futbalu, tak odišiel len tréner, ja a dievčatá, ktoré prestúpili do Pečeniad.

Na záver by som sa Vás chcel spýtať či sú v tíme len baby, čo odišli z Trnavy alebo aj nejaké tamojšie?

Roman: Nemáme tu zatiaľ nikoho, kto by sa pridal. No máme tu hráčky z celého Slovenska. Aj z blízkeho okolia, aj z ďalekého východu. Máme tu hráčky od Košíc, jednu zo Spišskej Novej Vsi, Bardejova a jednu taktiež spod Tatier. Tieto hráčky študujú na vysokých školách, napríklad v Piešťanoch, kde majú aj svoj byt, odkiaľ sem dochádzajú. Čo sa týka okolia, tak tu máme hráčky z Trnavy, Maduníc, Bolerázu, Suchej, Dubového, Zelenča, Krupej, ďalej tu máme Bučany či Trebatice. Ale priamo z Pečeniad nemáme nikoho. Samozrejme, pokiaľ má niekto chuť si zatrénovať, zahrať si, môže kľudne prísť medzi nás, nikomu sa nebránime pomôcť. Tiež tu máme 2 juniorky zo Spartaka Trnava, ktoré ale ukončili svoju činnosť v Spartaku a vedia o tom, že nebudú môcť hrávať celú jednu sezónu, nakoľko bolo zrušené zimné prestupové obdobie, na hosťovanie teda nepôjdu. Ale pripojili sa k tímu a budú s nami trénovať. Ďalej tu máme jednu hráčku z Horných Orešian, ktorá bola niekedy kmeňovou hráčkou Spartaka Trnava, ale po zraneniach, ktoré mala a po 3 operáciách kolena začína s tréningovým procesom, aj keď možno vie, že začať s ligovým futbalom by bolo pre ňu veľmi ťažké. Počty na tréningoch sú veľmi dobré. Najmladšia hráčka je naša 17-ročná brankárka a najstaršia hráčka má 31 rokov, mamička 2 detí.

Ja Vám veľmi pekne ďakujem za rozhovor a do budúcna budem celému tímu držať palce.

Máme pre vás naplánované aj ďalšie rozhovory so samotnými hráčkami Pečeniad.

Adam Orihel

Podobné články

Prečítajte si