ROSETEDDY.SK

Magazín o vás pre vás

Dominika Netschová: Sen o slovenskej reprezentácii

jún 9, 2021 | Rozhovory, Šport

Je pre mňa veľkou cťou priniesť vám rozhovor so Slovenkou, ktorá pôsobí na Britských ostrovoch. Keď som o nej počul a aj teraz sa osobne presvedčil, tak môžem povedať, že takú pracovitosť a odhodlanie je vidieť len zriedkavo. Obzvlášť poteší, keď táto futbalistka zo všetkého najviac sníva o reprezentovaní vlastnej krajiny. Reč je o Dominike Netschovej, útočníčke MK Dons.

Ako malý som sledoval v podstate len anglickú Premier League. Aké je to pôsobiť na Britských ostrovoch?

Dominika: Aj my sme ako malí sledovali anglickú Premier League. Vždy som si vravela aké úžasné musí byť hrať na takých štadiónoch pred toľkými ľuďmi. Je to tu super, ľudia tu doslova žijú futbalom a na každom rohu vidíte deti hrať futbal. Cez víkendy sú všetci futbaloví nadšenci oblečený v dresoch ich obľúbeného futbalového tímu a futbal sa pozerá na každom rohu. Hovorím vo všeobecnosti, teraz je však situácia troška iná, ale to všade vo svete.

Musí to byť úžasný zážitok pôsobiť v kolíske futbalu. Ako ste sa dostali k tomuto športu a prečo ste sa rozhodli odísť na Britské ostrovy?

Dominika: Mám troch bratov, všetci hrávali futbal na začiatku a už odmala ma zvykli brávať so sebou. Nemali na výber. Takže futbal je mojou súčasťou už od detstva. Dokonca moje prvé spomienky z detstva sú spojené s futbalom. Cítila som, že už sa neposúvam ďalej a moje ambície i sny boli vždy futbalové. Najprv to mal byť len krátky pobyt, ale potom ako som dostala ponuku od Queens Park Rangers, som vedela, že takáto možnosť príde len raz za život. Nebolo to ľahké rozhodnutie, keďže som musela opustiť rodinu a priateľov, ale verím, že to bolo to správne.

Roseteddy.sk - Dominika Netschová 2
Zdroj: sportdirectfootball

Wau, máte fakt kariéru po akej túžia mnohí futbalisti a futbalistky. Určite však za tým stojí veľký kus práce. Ako prebieha váš bežný deň?

Dominika: Definitívne. Tam kde som je z veľkej časti vďaka tvrdej práci. Je to pre mňa taká obsesia, byť najlepšia aká viem byť a prekonávať svoje limity. Ráno vstávam okolo 6-7, naraňajkujem sa a buď idem do posilňovne alebo idem na ihrisko či už s osobným trénerom alebo sama. Pred obedom mám ešte Angličtinu. Aj napriek tomu, že som tu už pár rokov, stále je čo zlepšovať a učiť sa. Poobede mám ešte tréning s tímom. A medzitým si ešte robím trénerskú licenciu.

Máte môj veľký obdiv za to, aké nasadenie a snahu dávate do futbalu. Počul som, že vašim veľkým snom je obliekať reprezentačný dres. Je to tak?

Dominika: Ďakujem, veľmi si to cením. Áno, asi každý kto ma pozná vie, že mojim najväčším snom vždy bolo obliekať reprezentačný dres. A tvrdo na sebe makám, aby som si ten dres zaslúžila. Dúfam, že jedného dňa dostanem šancu.

Máte skúsenosť ako so slovenským, tak aj anglickým futbalom. Je to asi veľký rozdiel, však? Na čom by sme mohli zapracovať podľa Vás?

Dominika: Áno, tie rozdiely sú tam veľké. Za zmienku stojí, že jeden z najväčších športových kanálov Sky Sports kúpil vysielacie práva na WSL na budúcu sezónu, čo je ohromný krok pre ženský futbal v Anglicku, z čoho sa veľmi teším. Na druhej strane pozorujem tak na diaľku tímy ako Spartak Trnava či Tatran Prešov. Je super vidieť ako napredujú a venujú sa mladým dievčatám. Vyrastajú tam veľké futbalové talenty. Klobúk dole pred všetkými trénermi a ľuďmi, ktorí stoja za týmto kusiskom práce.

Roseteddy.sk - Dominika Netschová 3
Dominika Netschová

Máte nejaké vzory? Inšpiruje Vás niekto aj zo Slovenska?

Dominika: Najradšej sa pozerám čo kedysi vyvádzal Ronaldinho. Niektoré videa som videla aj stokrát a vždy ma bavia. Zo súčasných mám rada Edena Hazarda. Zo slovenských Marek Hamšíka a Lukáša Netscha (brat) haha.

Aké sú Vaše nasledujúce plány? Plánujete zostať dlhšie v Anglicku?

Dominika: Momentálne sa sústredím na to, ako byť lepšia každým dňom a pomôcť tímu dosiahnuť ciele, ktoré sme si stanovili. Neviem čo bude za pár rokov, ale určite by som veľmi rada posunula svoje skúsenosti novej generácii futbalistiek na Slovensku a pomohla im napredovať.

Chcel by som sa Dominike veľmi poďakovať za jej čas a ochotu poskytnúť nám rozhovor. Vidím v nej obrovskú budúcnosť. MK Dons nemusí byť jej konečná zastávka a čudoval by som sa keby sme tento pracovitý talent nevedeli využiť aj v prospech Slovenska.

Adam Orihel

Podobné články

Prečítajte si